Çagrı Merkezi
+1 800-460-1533

Amerika' da ilk aşamada karşılaşılması muhtemel zorluklar

İngilizce konusunda ilk başlarda kendinizi yetersiz hissetmeniz oldukça olağan bir durumdur. Bunu bir sorun haline getirmemeye çalışmalısınız. Önemli olan doğru gramer bilgisini kullanmaya çabalamak veya doğru telaffuzu yapacağım diye kendinizi zorlamak değildir. Kendinizi basit kelime ve cümlelerle hatta çoğu zaman vücut dilini bile kullanarak ifade etmeye çalışın. Siz hata yaptıkça hem okulda öğretmenleriniz hem de sosyal çevreniz sizi düzeltecektir. Kulağınız İngilizce duymaya alışma sürecini geçirecek ve bir süre sonra konuşma yeteneğiniz de ilerlemeye başlayacaktır.

Amerika’da toplu taşıma büyükşehirlerde yaygın bir ağa sahip olmakla birlikte, her bölgesinde toplu taşım imkanları çok fazla değildir. Bu yüzden gideceğiniz  şehirle ilgili araştırma yaparken toplu taşım imkanları, konaklama şartları ve maliyetlerini araştırmanızda fayda var. Bazı şehirlerde yaşam için araba kullanmanız gerekebilir.

Amerika’da sağlık hizmetleri ücretlidir ve sigortanız olmadan doktora gitmeniz uygun değildir. Aksi takdirde çok yüksek ücretler ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden vizeniz onaylandıktan sonra Türkiye’den ayrılmadan önce mutlaka sağlık sigortası yaptırmanız gerekir.

Amerika’ya eğitime giden kişilerin yasal çalışma izinleri yoktur. Sadece akademik eğitime giden kişilerin ilk 9 aylık eğitim dönemini tamamladıktan sonra kampüs dışı çalışma iznine başvuru hakları vardır.

Her ülkede veya şehirde olduğu gibi Amerika’da güvenli olan olmayan yerler bulunmaktadır. Amerika’da gittiğiniz şehri ilk keşfederken mümkün olduğunca grup halinde gezmek ve tehlikeli olabilecek yerleri öğrenip buralardan uzak durmalısınız.

Go to top